mybrute

Bu yazı komple bildirgec.org‘dan alıntıdır

Mybrute nedir, nasıl oynanır, hileleri nelerdir?

Online oyun çılgınlığı her geçen gün internet ortamını kasıp kavurmaya devam ediyor. Bunun temelinde insanların öğrenme eğilimlerinin gerçek hayattan ziyade, oyun ortamlarına yönlenmesi yatıyor diyebiliriz. İnsan düşünen bir varlık olmasından ziyade (homo sapiens), oyun oynayan bir varlıktır (homo ludens). Çocukların doğar doğmaz bilinç kazandıklarını iddia edemeyiz, ama oyun oynama eğilimlerinin olduğu yadsınılmaz bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Oyunun insan üzerindeki etkilerini başka bir yazıda incelenebilir, ancak benim değineceğim konu mybrute çılgınlığı!

sevimli savaşçılar
sevimli savaşçılar

mybrute, motion-twin firmasının 15’i aşkın oyunundan sadece biri. Oyun bu sıralar o kadar popüler oldu ki, önümüze gelen her blog ve forumda mybrute linkleri karşımıza çıkabiliyor. Oyunun mantığı çok basit, üye olmadan (bile) bir karakter oluşturup, karşımıza çıkan savaşçılardan herhangi birine meydan okuyoruz. Hesabı açar açmaz 6 kez savaş yapma hakkımız olmasına rağmen, sonraki günlerde savaşma sayımız 3’e düşüyor. Ogame ve mafya tarzı “tıkla-oyna” oyunları gibi saatlerce sizi bilgisayar başına mahkûm etmemesi güzel bir özellik gibi görülebilir. Yalnız oyunun eğlence unsuru ve fantastikliği sizi yeni hesaplar açmaya itiyor. Her yeni karakter, içinde “hız, çeviklik, kuvvet, yaşam, silah ve hayvan” gibi değişkenlerin bulunduğu havuzdan rastgele olarak nasipleniyor. Şansınız fazlaysa bir ayı sahibi olabilir, elinizde bir balyozla rakibinizi ekarte edebilirsiniz. Üst-üste alacağınız galibiyetlerle sonraki seviyelere çıkabilir, kahramanıza yeni özellikler kazandırabilirsiniz. Yalnız oyunun can alıcı noktası ne yazık ki “haşin” bir savaşçıya sahip olmak değil. Oyuna yeni kazandırdığınız arkadaşlarınız size fazladan “1 tecrübe puanı” kazandırıyor.

En iyiler listesine baktığımızda, aslında ilk 10’daki oyuncuların çok fazla savaş kazanmadığını, aksine oyuna kazandırdıkları oyuncu oranında yükseldiklerini görüyoruz. Aslında oyunun hilesi de bu. Birinci ve ikinci sırada bulunan savaşçıların 10,000’den fazla çekirgesi (pupil) bulunuyor. İşte şeytanın avukatı olmak noktasında, mybrute’ün kusursuz bir pazarlama harikası olduğunu görüyoruz. Arkadaşlarını üye yaptıkça yükselen oyuncular, yeni gelen oyunculara verilen (güya) sınırlı savaşma hakkı, bu oyuncuların açtıkları kopyalama hesaplar ve sıkı durun… milyonlarca reklam gösterimi.

savaşçı sayfası
savaşçı sayfası

11 kişinin eşit söz hakkına sahip olarak yönettiği bu şirket, geleceğin parlayan yıldızlarından olacakmış gibi görünüyor.

Bu kadar çözümleme yeter. Oyunun hakkını da vermek gerekir. Son zamanlarda beni bilgisayar başına bağlayıp, böyle heyecan veren başka bir oyunun olmadığını söylemeliyim. Ayrıca, internette mybrute hileleri diye başlıklar görürseniz itibar etmemenizi önemle hatırlatırım, çünkü bu tür başlıkların hepsi oyuna yeni çekirgeler kazandırıp, tecrübe puanları sayesinde yeni seviyelere yükselmek isteyen hilebazların uydurmaları.

Her şeye rağmen bu oyuna başlayıp, iyi bir hocaya çekirge olmak isteyenler buradan buyurabilir: Benim brute’üm

serhettin.mybrute.com

Reklamlar

9 Responses to mybrute

 1. bybart dedi ki:

  bu maçta ise hatunun iksirine nuri alço edası ile ilaç attım ve hallettim…

  http://serhettin.mybrute.com/fight/167418227

 2. thebiggestwolf dedi ki:

  http://thebiggestwolf.mybrute.com kurt çıkarmak için
  http://strengtofbear.mybrute.com bu da ayı çıkarmak için

 3. abdullah dedi ki:

  Mybrute

  Mybrute internet üzerinden oynayabilceğiniz basit bir dövüş oyunudur.

  http://katemliapo.mybrute.com adresine girip usta bir hoca ile oyuna başlayabilirsiniz.oluşturduğunuz hesabınıza şifre koymayı unutmayın.oyuna kayıt olduktan sonra sizi çılgın türkler adındaki klanımıza bekleriz.

  klanımıza katılmak için http://mybrute.com/team/20808 adresine girin.join this clan yazısna tıklayın.çıkan sayfada kullanıcı adı ve sifrenizi girip entere basın.

 4. aa dedi ki:

  şifre nasıl koyuluyor?keşke onu da öğretseydin.

 5. kemal dedi ki:

  http://babyyytooo.mybrute.com/ ayı garanti

  http://sagoooo.mybrute.com/ bundan da kurt

  girerseniz 3le 7 lwl arası size gelırler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: